Bosch Garanti Süresi Sorgulama

Bosch markası bir çok cihazın üretimini yapıyor. Bunların başında beyaz eşya cihazları geliyor. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, buzdolabı gibi beyaz eşya cihazlarının garanti süresi ortalama 3 yıl oluyor. Fırın, ocak, davlumbaz gibi cihazlar için ise ortalama 2 sene. Bosch’un çoğu küçük ev aletlerinin orijinal garanti süresi 2 yıl oluyor. Tabi bunu satın aldığınız ürünün kutusundan çıkan garanti kağıdı ile bilebilirsiniz.

Bosch markası ürünlerine güvenen bir marka. Bu yüzden hemen hemen her sene cihazlarında garanti süresi kampanyası yapıyor. Ek garantiyi en çok satan markalardan biridir Bosch. Bosch kullanıcıları çok iyi bilir ki Bosch cihaza sahip olmak yetmez. Garanti büyük ihtiyaç. Çünkü diğer markalarla kıyaslayınca gerçekten Bosch’un servis hizmeti çok pahalı. Yedek parçaları da pahalı onarım hizmetleri de pahalı. Bu yüzden çoğu kullanıcı garanti süresi uzatıyor. Peki Bosch cihazınızın garantisi var mı yok mu nasıl bileceksiniz? Bosch’un genel merkez numarasını arıyorsunuz isim soy isim, telefon, adres vb. iletişim bilgilerinden cihazın tüm kayıtlarını çıkartabiliyorlar. Zaten aradığınız yer garantili olduğu için servis organizasyonunu da yapıyor.

Cihazı sizin dışınızda birisi satın aldı veya siz ikinci el olarak aldınız. O zaman garanti nasıl sorgulanır? Bosch’un her cihazının ENR kodu vardır. Bu kod genelde kapaklarda olur. Kapakta bulamıyorsanız cihazın arkasında muhakkak bulursunuz. Bulaşık makinelerinde kapıyı açınca üstte kalabilir. ENR kodundan veya seri numarasından çok rahat Bosch genel merkezden garanti sorgulaması yaptırabilirsiniz. Garantili cihazlarınız için servis talep edin. Garanti dışında cihazlarınıza teknik yardım almak için telefonda cihazın masrafı hakkında ortalama fiyat alabilirsiniz. Bu internet üzerinden araştırma yaparken size kıyaslama şansı verecektir.

Bosch barkod sorgulama ile cihazınızın garantisini öğrenebilirsiniz. Barkod cihazların kapak kısmında veya arka bağlantıların olduğu kısımda yer alır. Barkodun altındaki kodu 444 63 33 çağrı merkezine söyleyerek dilediğiniz sorgulamayı yaptırabilirsiniz.

Bosch Çamaşır Makinesi Garanti Süresi

Bosch marka çamaşır makinesi kullanıcıları sıfır aldıkları cihazlar için 3 yıl garanti sahibi oluyorlar. Eğer bu süreyi uzatmak isterseniz ödeme yaparak 4 yıl daha garanti satın alabilirsiniz. İlk garanti ile aynı özelliklere sahip ek garanti paketi ile kendinizi güvene alabilirsiniz. Bosch çamaşır makinesi garanti sorgulama yapmak için cihazın EN/R kodunu biliyor olmanız gerekiyor.

Bosch Buzdolabı Garanti Süresi

Bosch firması beyaz eşyalarına genelde 3 sene garanti veriyor. Fakat yeni çıkarttığı ve inverter motora sahip olan Bosch buzdolabı modelleri için ekstra 10 yıl motor garantisi veriyor. Bosch buzdolabınız için sitemizde garanti sorgulaması yaptırabilirsiniz.

Bosch Kombi Garanti Sorgulama

Bosch marka kombiler teknolojisi ve dayanıklılığı ile ilk tercih edilen markaların başında gelmektedir. Bosch firması kombilerine 2 sene garanti veriyor. Fakat ek garanti yaptırma imkânı da sunuyor. Ek garanti ile kombinizi Bosch güvencesi ile uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bosch kombi garanti süresi sorgulama hakkında merak ettiklerinizi Bosch genel merkeze yani 444 63 33 numaralı çağrı merkezine sorabilirsiniz. Çağrı merkezi sizden seri numarası isteyecektir. Eğer faturası size kesilmiş ise isim soyisimden de çıkacaktır. Peki Bosch kombi seri numarası nerede yazar? Cihazınızın alt kısmında gri metalik bir etiket vardır. Bu etiketin üzerinde seri numarası, model ve elektrik tüketim değerleri yazar.

Bosch Bulaşık Makinesi Garanti Süresi

Bosch bulaşık makineleri fabrika çıkışı 3 yıl garantilidir.