Garanti Sorgulama
Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, buzdolabı gibi beyaz eşya cihazlarında ortalama garanti süresi 3 senedir. Eğer cihazınızın faturasını ya da garanti belgesini kaybettiyseniz “Garantiden faydalanamam” diye düşünmeyin. Cihazların garantisi için evrak zorunluluğu yok. Evrak zorunluluğu ek garantilerde nadiren gerekiyor. Evrakları olmayan cihazlar için markanın çağrı merkezini arayarak ilgili birime bağlandıktan sonra cihazın üzerindeki seri numarası veya ENR kodundan cihazın garanti sorgulamasını yaptırabilirsiniz.Garantili bir cihaza sahipseniz cihazın yetkili servislerini arayıp kayıt bıraktıktan sonra gelen servisin kullanıcı hatası olmayan tüm arızaları ücretsiz tamir etme zorunluluğu var. Peki cihazın arızasının garantiye girip girmediğini nasıl anlayacaksınız? Bariz bir sorun olan darp kesinlikle garantiye girmez. Fakat yeni gelen bir cihazı satın aldığınız yer taşımış ve açılışını yetkili servis yapmış fakat cihazda darbe var. Tamamen firmanın gidermesi gereken bir sorun. Değişimini talep edebilirsiniz. Çünkü cihaz, sizin onayınız dahilinde kurulumu bitene kadar firmanın sorumluluğundadır. Cihazı sorunsuz teslim aldığınız andan itibaren darp ve kırılmalar sizin sorumluluğunuzdadır.

Arçelik Garanti Sorgulama

Arçelik marka tüm cihazlarınızın garantisini sorgulamak için Arçelik Çağrı Merkezini aramalısınız. Aradığınızda kişisel bilgilerinizden veya cihazın seri numarasından garanti kapsamında mı değil mi rahatlıkla sorgulayabilirsiniz.

Ariston Garanti Süresi Sorgulama

Ariston beyaz eşya, kombi ve termosifon üretimi yapmaktadır. Bu ürünleri kullanıyorsanız garanti sürelerini öğrenmek için Ariston resmi web sitesine girebilir veya sitemiz üzerinden oturduğunuz ilçeyi aratarak en yakın Ariston yetkili servislerinden bilgi alabilirsiniz. Ariston cihazınızın seri numarası ile garanti sorgulaması yaptırabilirsiniz. Garanti kapsamında ve cihazın kendisinden kaynaklanan sorunlara ücret ödemezsiniz.

Bosch Garanti Sorgulama

Bosch markasının bir çok cihazı bulunmaktadır. Beyaz eşya, kombi, klima, küçük ev aletleri, elektronik cihazlar, el aletleri gibi tüm alanlarda cihaz üretmekte. Bu cihazlara sahip olan kullanıcıların garanti süreleri hakkında bilgi almak için yapması gereken Bosch Genel Merkezi arayarak ürün kodundan garanti sorgulatmalıdır.

Garanti konusunda son kullanıcıların dikkat etmesi gereken hususlardan biri, eğer garanti süresini uzatma fiyatı bütçenize uygunsa kesinlikle yaptırmalısınız. Yeni nesil cihazlar oldukça kaliteli fakat hepsi elektronik. Bu yüzden garanti süresi bittiğinde size açacakları masraf büyük olabilir. Garanti süresi uzatma fiyatı makul ise yaptırın. İleriye dönük büyük tasarruf sağlayacaktır.