Vestel Garanti Sorgulama

Vestel garanti sorgulama yaparak garanti kapsamındaki cihazlarınız için ücretsiz servis ve onarım hakkınızı kullanabilirsiniz. Ülkemizin gurur duyduğu markalardan biri olan Vestel, cihazlarının tamamı için farklı garanti süreleri vermektedir. Sizler Vestel kullanıcısı olarak Vestel cihazlarınızın garanti sürelerini bilmiyorsanız Vestel müşteri hizmetleri olan 0850 222 41 23 numaradan sorgulama yapabilirsiniz.

Vestel garanti sorgulama seri no ile daha kolay yapılmaktadır. Bir çok firma garantisini cihazın yanında verdiği garanti belgesinden takip ediyor. Fakat artık hiç birimiz garanti belgesi saklamıyoruz. O kadar çok elektronik eşyalar satın alıyoruz ki belgeleri saklamak için ekstra bir yere ihtiyaç var. Garanti belgelerindeki diğer bir sorun ise tükenmez kalem ile yazılan tarihin silinmesidir. Fakat seri no asla değişmez ve cihazın en az iki yerinde yazmaktadır.

Vestel markası satılan ürünün arkasındadır. Vestel tv garanti sorgulama özelliği sayesinde garanti kapsamındaki televizyonunuz için ücretsiz servis hizmeti alabilirsiniz.

Vestel garanti süresi sorgulama hizmetinin yanında Vestel ürün sorgulama hizmeti de vermektedir. Vestel resmi web sitesine girdiğiniz zaman ürün sorgulamadan cihaz aratıp, firma tarafından verilen garanti süresini görebilirsiniz.

Vestel Buzdolabı Garanti Sorgulama

Vestel buzdolabı garanti süresi 3 yıldır. Olur da siz garanti süresi ne kadar kaldı bilmiyorsanız bunun için Vestel müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 41 23’ü aradığınızda kolaylıkla sorgulama yapabilirsiniz. Buzdolabınızın üst kapağını açtığınızda sol duvarda bir etiket yer alır. Bu etiketin üstünde seri numara bilgileri de yer alır. Vestel çağrı merkezi ile bu seri numarasını paylaşmanız garanti hakkında bilgi almak için yeterli olacaktır.

Vestel Klima Garanti Sorgulama

Klima denince 2018 yılından beri akla ilk olarak Vestel klimalar gelmektedir. Yaptığı atılım ile enerji tasarruflu klimalar üreten Vestel, uygun fiyat politikası ile hemen hemen her eve girmeyi başarmıştır. Fakat Vestel klima garanti süresi 2 yıl olarak veriliyor. Yeni bir teknolojinin çıkış avantajlarından bir tanesi de ekstradan garantili olmasıdır. Vestel bu özelliği kullanmadan en yeni model cihazlarına bile standart garanti süresi uygulamaya devam ediyor.

Vestel klima garanti sorgulama yapmak beyaz eşyalara göre daha kolaydır. Çünkü klima kurulum gerektiren bir işlemdir ve kuruluma gelen her şube cihazın yanında bir etiket yapıştırır. Eğer cihazınızın bilgilerine erişemiyorsanız kurulum yapan Vestel servis şubesine ulaşarak adresten garanti sorgulaması yapabilirsiniz.

Vestel TV Garanti Süresi

Vestel TV modelleri için 2 yıl garanti veriyor. Ekran kararması, ses gelmemesi, görüntü titremesi ve hiç çalışmaması gibi durumlarda yapmanız gereken Vestel müşteri hizmetlerini aramak. Eğer Vestel televizyonunuz garanti kapsamında ise kesinlikle bu arızalar için hiç bir ücret ödemezsiniz. Fakat garanti süresi dolmuş ise Vestel televizyon tamiri maalesef çok yüksek masraflar açabilir.

Vestel televizyon garanti süresi uzatılır mı?

Ek garanti hizmeti tüm cihazlar için verilmektedir. Orijinal garanti süresi 2 yıl olan Vestel televizyonunuz için ek bir ödeme yaparak +3 yıl garanti süresi satın alabilirsiniz.

Vestel Elektrik Süpürgesi Garanti Süresi

Vestel, kaliteli ve dayanıklı elektrik süpürgeleri ile bilinir ve sunduğu ürünlerine güvenmektedir. Vestel elektrik süpürgeleri genellikle 2 yıl garanti ile birlikte gelir. Bu garanti, ürünün satın alındığı tarihten itibaren geçerlidir. Vestel, müşterilerine yüksek performanslı ve uzun ömürlü ürünler sunmaktan gurur duyar ve garanti süresi boyunca müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Detaylı garanti koşulları için ürünle birlikte verilen garanti belgesine başvurmak önemlidir.

Vestel Ek Garanti Sorgulama

Her cihazın garanti süresi kesilen fatura tarihinden itibaren başlar. Peki Vestel ek garanti süresi ne zaman başlıyor? Vestel ek garanti sorgulama işlemi şubeler için çok sıkıntılı bir işlemdir. Çünkü ek garanti özelliğini cihazın standart garantisi bitmeden herhangi bir zaman diliminde satın alabilirsiniz. Bu sefer sistemsel olarak orijinal garanti süresi ve ek garanti süresi çakışabilir.

Vestel firmasından cihazınızın için ek garanti yaptırdığınız zaman size bir “Ek Garanti Formu” verilmektedir. Diğer garanti belgelerinden farklı olarak tek bir sayfadır ve seçtiğiniz cihazın seri numarası, modeli yazar. Maalesef son zamanlarda bile yaşanan sorunlardan ötürü sizlerden ek garanti için bu belge talep edilmektedir.

Vestel garanti süresi yeterli mi?

Ülkemizde en son çıkan cihazların bazı özellikleri uzun süre garanti altına alınabilir. Örneğin yeni nesil buzdolabı motorları en az 10 yıl garantilidir. Son zamanlarda her markanın kullandığı seramik rezistans 8 yıl garantilidir. Fakat bunların haricinde geriye kalan tüm parçalar standart 2 veya 3 yıl garantilidir. Sizce o kadar para verip aldığımız cihazlar için bu garanti süresi yeterli mi?

Vestel garanti süresi ne kadar?

Vestel firması garanti sürelerini aşağıdaki gibi belirlemiştir.

  • Beyaz eşyalar 3 yıl
  • Klimalar 2 yıl
  • Küçük ev aletleri 2 yıl
  • Kombiler 3 yıl