Altus Garanti Sorgulama

Altus kullanıcıları garanti sorgulaması yaparken sitemizden yardım alabilirler. Bir çok cihazın üretimini yapan ve Arçelik markasının yan markası olarak bilinen Altus’un tüm cihazları garantilidir. Kampanya dönemlerinde garanti süresi ücretsiz olarak uzatılan cihazlar vardır. Bunların başında buzdolabı ve çamaşır makinesi gelir. İkisinin de en çok bozulan parçası motoru olduğu için her firma kendine has inverter motor üreterek uzun ömürlü olduğunu iddia eder.

Altus Çamaşır Makinesi Garanti Süresi
Altus Bulaşık Makinesi Garanti Süresi
Altus Kurutma Makinesi Garanti Süresi
Altus Buzdolabı Garanti Süresi Süresi
Altus Klima Garanti Süresi

Altus firması genel olarak beyaz eşya cihazlarına 2 veya 3 yıl garanti veriyor. Klimalara ise sadece 2 yıl garanti veriyor. Elbette ek garanti hakkınız var. Bunun için montaja gelen ekiplere söylemeniz yeterli. Ek garanti ödemeleri evinizde kredi kartı ile yapılıyor. Ek garanti yaptırmanızda fayda var.

Garanti sorgulaması nasıl yapılır? Cihazın kendi garantisi için Altus yetkili servisi aramanız yeterli. Buradan isim soyisim, telefon veya adres bilgilerinizden garantinizi sorgulayabilirsiniz. Eğer cihazın evraklarını kaybettiyseniz dert etmeyin. Altus servis sistemde çıkan garantiler için bilgisayar üzerinden direkt kayıt açabiliyor.

Arızalanan cihazınız garantili ise kesinlikle Altus yetkili servis firmalarını aramalısınız. Aksi halde cihazınız garanti dışında kalacaktır. Garanti süresi bittiği gün sisteme düşer ve ek garanti şansınızda biter. Ek garanti için muhakkak cihazın garanti kapsamında olması gerekir.

2 Replies to “Altus Garanti Sorgulama

  1. Altus marka vuzdolabım Sogutmuyor içindeki buzlar da eridi

Comments are closed.