Ariston Garanti Sorgulama

Ariston garanti sorgulama müşterilerimiz tarafından en çok sorulan soruların başında geliyor. Fakat maalesef Ariston marka cihazınız varsa ve hatta yeni bile olsa garantiden faydalanamazsınız. 2018 yılında ülkemizdeki faaliyetlerini askıya alan Ariston markası tüm desteğini çekti. Gerçek anlamda müşterilerini mağdur eden Ariston, Vestel üzerinden biraz tepkileri absorbe etti ama yetmedi.

Kullanmakta olduğunuz Ariston cihazınız sonsuza kadar garanti dışında kalıyor. Hotpoint Ariston ne yedek parça gönderiyor ne de servis organizasyonu yapıyor. Bizler eski servisi olarak destek vermeye devam ediyoruz fakat her şube kendi imkanları ile destek veriyor.

Sık Sorulan Sorular

  • Ariston hangi markaya ait? – Ariston, Hotpoint markasına aittir.
  • Hotpoint garanti süresi ne kadar? – Beyaz eşyalarda 3, kombi ve klimalarda 2 yıl.
  • Ariston Türkiye’den neden çekildi? – 2018 yılında ülkemizdeki siyasi krizden ötürü Amerikalılar bir gecede markayı ülkemizden çekti.
  • Hotpoint yetkili servise kim bakıyor? – Hiç bir firma yetkili servis olarak destek veremiyor. Çünkü parça desteği yok.

Hotpoint Ariston Garanti Sorgulama

Ariston kullanıcılarının kafasını karıştıran bir durum olan Hotpoint yazısı farklı marka gibi görünmektedir. Hotpoint markanın genel adıdır ve bu isim altında Ariston ile İndesit markaları barınmaktadır. Yani Ariston garanti sorgulama ile Hotpoint garanti sorgulama aynı işlemdir.