Bulaşık Makinesi Kapı Contası

Bulaşık makinelerinde kapağın altından su akıtıyor ise ilk bakılması gereken yer cihazın kapı contasıdır. Kapağı açınca hemen altında bulunan genellikle siyah renkte olan bu contalar sıcak sudan etkilenir ve şekil bozukluğu olur. Zamanla çatlama yapar ve su akıntısı oluşturur. Son kullanıcı olarak bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Kapağı açtığınızda contadaki yırtıkları veya yarıkları kolaylıkla görebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Kapı Contasını Nereden Bulurum?

Her markanın contaları kendisine aittir. Maalesef contalar ortak bir parça değildir. Bu yüzden cihazınızın modeli ne ise kesinlikle onun ile değiştirmelisiniz. Cihazınızın kapı contasını sadece yetkili servislerinden tedarik edebilirsiniz. İnternet üzerindeki parça satıcılarından da model sorarak veya fotoğraf göndererek sorabilirsiniz. Özel servislerden tedarik etmek için ise en doğrusu çağırarak değişim talep etmektir.

Kapı Conta Fiyatı Nedir?

Arçelik, Beko, Altus gibi bilindik ve yaygın markaların kapı contaları 70 liradan başlar 160 liraya kadar çıkar. Bosch, Siemens, Profilo ise daha pahalıdır. Çok model olduğu için ENR kodu ile sorgulama yapılır. Ariston, Indesit bulaşık makinesi contaları ise maalesef sıfır parça olarak temin edilememekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir