Ariston Fırın Servisi

Ariston marka fırınlar inox modelleri ile en çok tercih edilen fırın modellerinden biridir. Ayrıca yeni nesil elektrikli ocakları da en çok satılan pişirme grubu cihazlardandır. Yıllardır Ariston kullanıcıları için servis hizmetleri sunan Ariston servisler her cihaza bakmazlar. Kendi içinde servisler ısıtma, yıkama ve pişirme grubu olarak ayrılmış durumdadır. Her aradığınız Ariston servisi ocak ve fırınlarınızı tamir edemez veya yedek parçalarını tedarik edemez.

Ariston fırın ısıtmıyor, çözümü nedir? Ariston marka fırınlarda en sık görülen arıza ısıtma problemidir. Eğer cihaz rezistans veya fandan dolayı arıza veriyor ise sadece çalışır fakat yeterli ısıya ulaşamaz. Aynı şekilde komütatör dediğimiz cihazı programladığınız yerde problem var ise yine cihaz ısıtmasını yapamaz veya eksik ısıtma ile yiyecekleri tam pişiremez. Bu arızaların tümünü sadece Ariston servis firmalarından giderebilirsiniz.

Ariston marka ocak sürekli çakmak çakıyor, ne yapabilirim? Eğer ocakta yemek taşmış ise kuruyana kadar beklemek zorundasınız. Bir an önce çözülmesi için ise Ariston servis çağırarak cihazın düğmelerini söktürüp temizletmelisiniz.

Ariston pişirme cihazlarını kullananların en sık sorduğu diğer sorulardan birisi de cihazın temizliği nasıl yapılır? İnox dediğimiz parlak metal cihazlar için inox temizleyici spreyler vardır. Bunları servislerden veya internet üzerindeki alışveriş sitelerinde tedarik edebilirsiniz. Fırınların içini temizlemek için ayrı bir sprey vardır. Bu spreyin yağ çözme özelliği de olduğu için fırını sürekli kullanıyorsanız bu spreyi de düzenli kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir