Arçelik Hata Kodları

Arçelik marka cihazlara dair tüm hata kodlarını bu sayfada bulabilirsiniz. Sayfamız her yeni hata kodunda güncellenecektir. Merak ettikleriniz için dilerseniz Whatsapp hattımız üzerinden bizlere yazabilirsiniz.

Arçelik Buzdolabı Hata Kodları

Arçelik buzdolabı E0 arıza kodu, ısıtıcı rezistans arızasıdır. Evap veya oluk rezistanslarından biri arızalı olduğunda bu kodu verir.

Arçelik buzdolabı E4 hata kodu, eski model bir Arçelik dolap kullanıyorsanız sensör arızası çıkacaktır. Fakat yeni modellerin çoğunda rezistans ısıtmadığı zaman da E4 kodunu vermektedir. Bu yüzden her iki parçayı kontrol etmekte fayda var. Eğer rezistans arızalı ise sensörü de beraberinde değiştirin. Rezistans sağlam ise sadece sensör değişimi hata kodunu silecektir.

Arçelik Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Arçelik hata kodları sayfamızda aşağıdaki gibi tüm Arçelik çamaşır makinesi modellerinin kod tanımlamalarını bulabilirsiniz.

Arçelik çamaşır makinesi E01 arıza kodu, NTC sensör arızasıdır. NTC sensör arızasından ilk olarak bağlantı kabloları kontrol edilir. Eğer bağlantılarda sorun yoksa NTC sensör değiştirilmelidir.

Arçelik çamaşır makinesi E05 hata kodu, pompa arızasıdır. Cihaz suyunu boşaltırken zorlanırsa ekranda E05 arıza kodu çıkar.

Arçelik çamaşır makinesi E08 hata kodu, cihazınızın su boşaltmıyor ise ekranda çıkan koddur. Bu durumda ilk olarak pompa temizliği yapılmalıdır. Elbette bu işlem sırasında cihazın fişi çekili olmalıdır.

Arçelik çamaşır makinesi E10 hata kodu, çamaşır makineniz kapıyı kitlemiyor sürekli kilit sesi çıkartıyorsa ekranda bu kod çıkar. Kapı kilidi değiştiğinde cihaz normale dönecektir.

Arçelik çamaşır makinesi E11 hata kodu, ana motor arızasıdır. Ana motor yani yıkama motoru çalışmaz veya devirli dönmez ise ekranda E11 uyarısı çıkacaktır.

Arçelik çamaşır makinesi H2 arıza kodu, ısıtma arızasıdır ve cihazın rezistansı kontrol edilmelidir.

Arçelik çamaşır makinesi PE arıza kodu, çamaşır makinelerinde su seviyesini ölçen prostat dediğim bir parça vardır. Eğer makine suyunu sayamaz veya ölçemez ise ne kadar su alacağını bilemez. Bu durumda ekranda PE uyarısı çıkar. Prostat hortumunu ve prostatın kendinizi kontrol etmeniz gerekiyor.

Arçelik çamaşır makinesi SE uyarısı, cihazın motor takosu arızalı olduğunu gösterir. Elbette sadece takoya müdahale etmek doğru değildir. Bu hata kodunda motor değişimi en doğru ve kalıcı çözüm olacaktır.