Arçelik Garanti Süresi Sorgulama
Arçelik marka cihazınızın garantisi var mı yok mu nasıl bileceksiniz? Kullanıcıları garanti süresini satın aldıkları gün başladıklarını sanırlar. Fakat bu durum böyle değildir. Garanti süresi cihazın Arçelik yetkili servisleri tarafından kurulduğu gün başlar. Garanti belgesi cihazın içinden çıkar fakat tarihi servis çalışanları başlatır. Peki bu evrakı saklamak zorunda mısınız? Arçelik garanti belgesini kaybederseniz ne yapacaksınız? Arçelik garanti süresi sorgulamak için Arçelik’in genel merkezini arayacaksınız. Burada karşınıza çıkan çağrı merkezi çalışanı sizin kişisel bilgilerinizden garantiniz var mı yok mu görebilir. Kişisel bilgilerinizden çıkmazsa ne yapacaksınız? İşte o zaman cihazın seri numarasından bunu sorgulatabilirsiniz. Garanti kapmasında ki tüm Arçelik ürünleri için ücretsiz tamir hizmeti alma hakkınız var.Garanti süresi uzatmak istiyorum ne yapmam lazım?

Ek garantiyi isterseniz cihazın  kurulumuna gelen servise yaptırabilirsiniz. Fakat daha sonra yaptırmak istiyorsanız cihazın dahili garanti süresi bitmeden uzatmanız gerekiyor. Aksi taktirde garanti uzatma işlemi geçerli olmayacaktır. Belli bir ücret karşılığında Arçelik firması müşterilerine “EK GARANTİ” hizmeti sunuyor. Ek garanti ile orijinal garantinin kapsamları aynıdır. Ek garanti ücretleri cihazlara ve cihazların modellerine göre farklılık gösterebilir. Fiyat bilgisini dilerseniz telefonda cihazınızın modelini söyleyerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Cihazınız paslanması garantiye girer mi? Eğer cihazın bulunduğu yer nemli veya boyanın kalkmasına neden olacak bir ortam ise bu garantiye girmez. Fakat normal bir ortamda bulunuyor ve yine de kısa sürede paslanmışsa garantiden hakkınızı arayabilirsiniz. Cihazınızda su akıtma problemi var ve siz bunu ihmal ettiniz. Cihaz da bu yüzden paslandı. Cihaz garantiye girmez.

“Merak ettiğiniz tüm garanti soruları için sitemizden oturduğunuz ilçeyi aratıp size en yakın servislere dilediğinizi sorabilirsiniz.”

Arçelik garanti işlemlerinizin tamamı için 444 0 888 numaralı genel merkezi arayabilirsiniz. Arçelik cihazlarınız hakkında merak ettiğiniz garanti işlemlerini ve aksesuarları bu numara üzerinden öğrenebilirsiniz.

One Reply to “Arçelik Garanti Süresi Sorgulama”

  1. 18 – 406173 – 05 seri numaralı beko çamaşır makine garanti süresi doldu mu öğrenmek istiyorum.

Comments are closed.