Rowenta Servisleri

1884 yılında, Almanya’nın Frankfurt kentinde Weintraud&Co Gmbh adı altında kurulup , ticari unvanını 1909 yılı’nın Aralık ayında aldı.
Kurucusu Ferdinand august weintraud o dönemde saatleri, aydınlatma sistemleri ,duman tahliye sistemleri , ofis donanımlarına ait tasarımları ile biliniyordu.
İlk elektrikli su ısıtıcı, ilk ütü gibi cihazlarla büyük sükse elde etti.Tüketiciler modern ve zarif ürünler istiyordu.
1919 yılından 1923 yılına dek elektrikli ve elektronik ev eşyaları teknolojisinin doruğunda olan rowenta mühendislik dehasının altını bir kez daha çizerek 6 yeni elektrikli ütü lanse etti.
1926 yılında restoranlar için tasarlanmış ilk elektrikli kahve makinesini piyasaya sundu.
Bu dönem yoğun mutfak personelinin yükünü hafifletmek için kullanımı kolay ve modern cihazlar tasarlaması yolunda rowenta’ya ilham verdi.
1949-1950 yılında tasarladığı seramik ısıtma sistemleri ve termostatlı ilk ütüsünü piyasaya sundu.
Yeniliğin revaçta olduğu bir dönemde devrim yarattı, marka bu İnovasyonu, kırmızı ve siyah kare şeklinde meşhur logosunu tanıtmak için kullandı.
1971 yılında satış rekorları kırmaya aday bir ürünü piyasaya sundu. KG-22 kahve makinesi, başarısını sahip olduğu hıza borçluydu.
70’li yıllarda rowenta , detaylara , kaliteye ve zarifliğe olan özeniyle adını daha da duyurdu.
Küçük ev aletlerinde tercih edilen marka olan Rowenta , ilk elektrikli süpürgeleri ürün skalasına ekleyerek müşteri portföyünü daha da genişletti. Rowenta günlük ihtiyaçlara yönelik kaliteli ürünler tasarlayarak, etkili çözümler sunma misyonunu sürdürdü.
1984 yılında ‘’ Hayatınızdaki Rowenta’’ sloganını lanse etti, ilk dikey duruşlu elektrik süpürgesini çıkardı. Böylelikle elektrikli süpürge devrimi başladı.
2001 yılında Rowenta toz torbasız elektrikli süpürge ile gücü teknolojiyi ve tasarımı bir arada sundu.
2004 yılında Jasper Morrison gibi tanınmış bir tasarımcıyla anlaştı. Jasper Morrison Rowenta için meşhur brunch setini tasarladı.Bu kusursuz kahvaltı koleksiyonu sadeliği orjinallik ile birleştiriyordu.
2005
Kuruluşundan bu yana Rowenta nesneyi , fonksiyonundan bağımsız kılmak ve ona yeni bir siluet kazandırmak için çalışmıştır.Yenilikleri daima yakından takip etmiş , etkili ve zarif tasarımlarla beklentilerin ötesine geçti.
2009 yılında 100. Yılını kutladı zarafet ve denge arayışını (silver Art) koleksiyonu ile devam ettirdi. Ayrıca ev işleri içinde yeni bir perspektif sundu . ‘’Air Force kablosuz dikey süpürge’’

Günümüz’de ev temizliğin’den, ev konforuna, kişisel bakıma kadar Rowenta 100 yıldan fazladır hayatımıza kolaylık kattı.