Buzdolabı Kapak Yönü Değişimi

Buzdolabı kapak arızaları için kesinlikle servis talebinde bulunmalısınız. Tek bir kişi buzdolabı kapak arızasına müdahale edemez. Bu yüzden deneyimli ve tecrübeli kişilerce buzdolabı kapağına müdahale edilmelidir. Titiz ve kaliteli bir buzdolabı kapak onarımı için aşağıdaki servislerden bir tanesini arayabilirsiniz.

Buzdolabımın kapağı düştü

En sık karşılaşılan bu arızanın sebebi cihazın kapak raflarına aşırı yükleme yapılmasıdır. Menteşe ve menteşe yuvaları aşırı yüke gelemez bu yüzden ya menteşe yuvası göçer yada menteşe kırılır. Su ve benzeri şeyleri koymak için kapak raflarını tercih etmek yanlış olacaktır. Peki buzdolabı kapağı düşerse ne yapacaksınız? Cihazın kapağını destekleyerek kapalı bir şekilde bekleteceksiniz. Ardından hemen servisi arayarak yardım talep edeceksiniz. Gelen servis kapağın revizyona mı yoksa değişimemi ihtiyacı var size bilgi verecektir. Kapak revizyonları çoğu durumda mümkün. Özellikle menteşe yuvası tamiri 2 saat içinde bitmektedir. Fakat menteşe değişimi için sipariş süresi olabilir. Bu yüzden bu tarz arızalar ile karşılaştığınız zaman yapmanız gereken vakit kaybetmeden servis talep etmektir.

Buzdolabı kapak raflarını nereden tedarik ederim?

Ev hanımlarının en büyük derdi kırık buzdolabı raflarıdır. Eğer dolabınız 10 yıldan eski ise cihazın parçasını bulmanız pek mümkün değil. Spot işi yapanları gezerek veya internet üzerinden yedek parçacıları arayarak şansınızı deneyebilirsiniz. Aslında kırılan rafın yerine camda kestirip koyabilirsiniz. Peki ürün yeni ise ne yapacaksınız? Yetkili servisi arayarak model verecek ve raf sipariş edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir