Beko Garanti Süresi Sorgulama

Kullandığınız Beko marka cihazların garantisi var mı biliyor musunuz? Beko markası bir çok alanda üretim yapmaktadır. En çok beyaz eşya cihazları ile tanınan firmanın sayısız küçük ev aletleri ve kişisel bakım ürünleri vardır. Beko markası ürünlerine beyaz eşyada 3 sene, küçük ev aletlerinde ve elektronik cihazlarında 2 sene garanti veriyor. Tabi bu süreler markanın satın aldığınız zamanda yaptığı kampanyalara göre değişiyor. Tüm ürünler için ayrı ayrı kampanyalar olabilir. Bu yüzden satın aldığınız zaman size verilen garanti formunu kaybetmemeniz yararınıza olacaktır.

Çoğu Beko müşterisi özellikle küçük ev aletleri aldığı zaman içinden çıkan garanti belgesinde bir şey yazmadığını söyler. Bunu onaylatmanız gerekiyordu. Fakat bir kayıp değil. Çünkü fatura tarihi de sizi haklı çıkartacaktır. Bu durumda yapmanız gereken Beko servislerini arayıp durumu anlatmak. Eğer elinizde hiç evrak yoksa garantisi var mı yok mu öğrenmek için Beko genel merkezini arayarak satın aldığınız zaman verdiğiniz bilgilerle sorgulatabilirsiniz. Beyaz eşyaların ve elektronik cihazların garantisi servis eve gelip kurduktan sonra başlar.

Her hangi bir mağazadan ya da internet sitesinden Beko büyük cihaz aldınız. Ne yapacaksınız? Kesinlikle ama kesinlikle kutusunu dahi açmayın. Eğer kutu açılmışsa kuruluma gelen servis cihazda sorun varsa bunu üstlenmez. Açıkçası resmen arızalı cihaza para vermiş olursunuz. Fakat kutusunu açmazsanız, servis kendisi gelip açarsa tüm sorumluluk onlara ait olur.
Beko marka çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutma makinesi, buzdolabı, fırın, ocak, davlumbaz, klima, kombi, mikser, mutfak robotu, ketıl, çırpıcı, saç maşası, fön makinesi ve diğer tüm ürünleri için Beko genel merkezi arayarak kolaylıkla garanti sorgulaması yaptırabilirsiniz. Garanti süresi geçeli çok kısa bir süre olmuşsa garantiye girebilir.

Beko Seri No ile Garanti Sorgulama

Cihazların kimlik numaraları seri numaralarıdır. Peki Beko cihazların garanti sorgulamalarında seri numarası nasıl kullanılır? Cihazların seri numaraları kapak ağızlarında, raf içlerinde veya arka kısımlarında yer alır. Cihazın seri numarasını Beko çağrı merkezi bölümüne vererek cihazın tüm garanti bilgilerini ve yapılan tüm onarımları görebilirsiniz.