ArçelikGaranti

Arçelik Garanti Süresi Sorgulama

Arçelik kullanıcıları için firma tüm cihaz grupları için ayrı garanti süreleri vermektedir. Beyaz eşyalar ortalama 3 yıl, kombi ve klimalar 2 yıl gibi farklı sürelere sahiptir. Arçelik garanti süresi sorgulama yapmak istiyorsanız cihazın seri numarasına sahip olmalısınız. 444 0 888 numaralı çağrı merkezini arayarak seri numara bilgisini paylaştığınızda sistemden garanti süreniz görüntülenebilir.

Arçelik müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 888 ile tüm işlemlerini tek seferde yapabilirsiniz. Bu numaradan hem garanti sorgulaması hem de garanti servisi çağırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizdeki en büyük fabrikalardan biri olan Arçelik firmasının çağrı merkezi yani müşteri hizmetleri kesintisiz hizmet vermektedir. Haftanın her günü ihtiyaç duyduğunuz her zaman arayarak destek talep edebilirsiniz.

Arçelik garanti belgesi sorgulama tüm cihazlar için verilen bir hizmettir. Satın aldığınız her cihaz spot olmadığı sürece garanti altındadır. Firma garanti süresini belge ile takip eder. Fakat son 10 yıldır Arçelik firması sorgulamaları dijital ortamda yapabiliyor. Bunun için sahip olmanız gereken seri numarasıdır.

Arçelik garanti belgesini kaybettim diyorsanız bu cihazınızı garanti dışı bırakmaz. Arçelik firması her zaman sattığı ürünün satış sonrası desteğini vermektedir.

Arçelik Küçük Ev Aletleri Garanti Sorgulama

Arçelik marka süpürge, robot, mikser, mikro dalga fırın gibi cihazların garanti süresi 2 yıldır. Küçük ev aletleri için servisin evinize gelme sorumluluğu yok. Dilerseniz kendiniz en yakın Arçelik servis şubesine götürebilir veya kargo edebilirsiniz.

Arçelik TV Garanti Süresi Sorgulama

Arçelik marka tüm TV modelleri 2 yıl garantilidir. Eğer Arçelik televizyonunuz 2 yıl içinde arızalanır ise sorun ne olursa olsun ücretsiz televizyon tamiri desteği alabilirsiniz. Faturanızı veya garanti belgenizi kaybetmeniz durumunda Arçelik müşteri hizmetlerini arayarak televizyonun arka kısmında yer alan etiketten seri numarasından sorgulayabilirsiniz.

Arçelik garanti süresi öğrenme ilk olarak satışta başlar. Bir çok Arçelik bayisi cihazların önüne koyduğu bilgi etiketlerinde garanti süresini yazar. Ayrıca Arçelik resmi web sitesi garanti süresi öğrenmeniz için size ürün sorgulama bölümü açmıştır.

Arçelik Buzdolabı Garanti Sorgulama

Arçelik buzdolabınızın sebzelik kısmında sol duvarda bir etiket yer alır. Bu etikette bulunan seri no ile Arçelik web sitesinden veya 444 0 888 numaralı Arçelik çağrı merkezinden buzdolabı garanti sorgulaması yapabilirsiniz.

Arçelik Buzdolabı Garanti Süresi

Buzdolabı garanti süresi fabrika çıkışı 3 yıldır. Fakat Arçelik markası en son çıkarttığı karbon buzdolabına 10 yıl garanti veriyor. Ayrıca son teknoloji ürünü inverter buzdolabı motorlarına ayrıca parça için 10 sene garanti vermektedir. Arçelik buzdolabı garanti süresi aldığınız cihazın özelliklerine göre değişebilir.

Arçelik Klima Garanti Süresi

Enerji tasarruflu ve multi klima modelleri ile en çok tercih edilen klima markalarından biri olan Arçelik cihazlarına 2 yıl garanti vermektedir. Fakat dilerseniz ekstra bir ödeme yaparak Arçelik klima garanti süresini 3 yıl daha uzatabilirsiniz.

Arçelik Çamaşır Makinesi Garanti Sorgulama

Çamaşır makinenizin kapağını açın ve üst kısımdaki gri etiketten seri numaranızı alın. Eğer ön kapaktaki etiket silinmiş veya yırtılmış ise makinenizin arka kısmına geçin. Su giriş bağlantılarının olduğu kısımda aynı etiketten bir adet daha vardır. Buradan da seri numaranızı öğrenebilirsiniz. Seri numaranızı öğrendikten sonra Arçelik müşteri hizmetlerini arayarak sorgulama yapabilirsiniz.

Arçelik Çamaşır Makinesi Garanti Süresi

Arçelik marka bir çamaşır makinesi kullanıyorsanız cihazın fabrika çıkış garantisi 3 yıldır. Fakat çamaşır makinenizin önünde ekstra bir etiket varsa “+3” gibi, bu ekstra garantili bir cihaz demektir. Bu etiketler genelde özel parçaları işaret eder. Örneğin Arçelik çamaşır makinenizde yeni teknoloji bir motor varsa bu ekstra garantilidir. Seramik rezistans kullanılan bir makine seçmişseniz rezistansınız da ekstra garantilidir.

Arçelik garanti uzatma nereden yapılır?

Sıfır aldığınız tüm Arçelik ürünler için ek garanti satın alabilirsiniz. Bunun için dilerseniz servis kuruluma geldiğinde talep edebilirsiniz. Ayrıca 444 0 888 numaralı Arçelik müşteri hizmetlerini arayarak da ekstra garanti süresi satın alabilirsiniz. Ek garanti satın almanın tek kuralı, ürünün garanti süresi geçmemiş olmasıdır.

Arçelik Ek Garanti Sorgulama
Arçelik firmasının en büyük sorunlarından bir tanesi cihazın ek garanti sorgulamasını yapmakta zorlanmasıdır. Eskiden yani 2020 yılından önce yapılan ek garantilerin hepsi bir evrak ile onaylandı ve maalesef bu evraklar dijital ortamda yok. Bu demek oluyor ki eğer ek garantiniz varsa bunu kanıtlamak ve garanti servisinden ücretsiz olarak faydalanmak için gelen servise bu ek garanti belgesini göstermelisiniz.

Peki Arçelik ek garanti belgesi kaybolur ise nasıl ücretsiz servis desteği alacaksınız? Ek garanti ücretini ödediğiniz zaman size bir de fatura kesildi ve teslim edildi. Ek garanti faturasını göstererek de ücretsiz Arçelik servis desteği alabilirsiniz. Aynı şekilde Arçelik garanti belgesini kaybettim diyorsanız da fatura ile veya seri numaradan sorgulama yapabilirsiniz. Arçelik müşteri hizmetleri 444 0 888, sizden garanti belgesinin orijinalini istemeyecektir.

Arçelik Fatura Sorgulama
Satın aldığınız Arçelik ürünlerini eğer bir mağazadan aldıysanız her mağaza kesilen faturaların bir nüshasını tutar ve sizinle paylaşabilir. Eğer internet üzerinden aldıysanız fatura ya mailinizdedir yada e-fatura arşivindedir. Kolaylıkla sanal kesilen faturalara ulaşabilirsiniz. Arçelik faturanızı kaybetmeniz size sorun çıkartmaz.

Arçelik Seri Nodan Garanti Sorgulama
En kolay garanti sorgulama ve garanti servisinden faydalanma yolu seri numaradan sorgulama yapmaktır. Hatta evinize gelen Arçelik yetkili servisi direkt olarak evinizdeyken sistem üzerinden seri no ile garanti sorgulayabilir. Eğer garanti kapsamındaysa cihazınız ücretsiz onarım yapacaklardır. Arçelik garanti sorgulama işlemi seri no ile en kolay işlemdir.