AltusGaranti

Altus Garanti Sorgulama

Altus garanti sorgulama yapmak istiyorsanız Altus cihazlarınızın seri numarasını bilmeniz gerekiyor. Tüm markalar sorgulamalarını seri numarası üzerinden yapar. En kolay yöntem seri numarasıdır. Fakat cihazın seri numarası silinmiş ise yine de garanti sorgulaması yapabiliyorsunuz. Cihazın faturası duruyor veya teslim edildiği yerin adresini verebiliyorsanız sorgulama yapılabilir. Sorgulama için aramanız gereken telefon numarası 444 0 888. Çağrı merkezini aradığınızda bilgileri vermeniz yeterli olacaktır.

Sorgulama yapılması en kolay markalardan biri Altus markasıdır çünkü çok büyük bir çağrı merkezine sahiptir. Altus müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 888 numaralı hatta kesintisiz olarak ve beklemeden ulaşabilirsiniz. Kaybolan Altus garanti belgesi için hiç panik yapmanıza gerek yok. Yukarıdaki müşteri hizmetleri numarasını tuşlamanız yeterli olacaktır.

Altus Ek Garanti Sorgulama

Ek garanti cihazın kurulum aşamasında veya garanti süresi bitmeden yapılan bir işlemdir. Bu işlem sayesinde cihazın fabrika çıkış garanti süresine ek süre satın alabiliyorsunuz. 1, 2, 3 ve 4 yıl olarak seçenekleri mevcut. Fakat ek garanti sorgulaması sistem üzerinden maalesef yapılamıyor. Ek garanti yaptırdığınız cihaz için size bir garanti belgesi veriyorlar. Bu garanti belgesi sayesinde hem sürenizi görebiliyor hem de ücretsiz servis desteği alabiliyorsunuz.

Altus beyaz eşya kullanıyor ve ek garanti satın almak istiyorsanız bir de evinize sigorta yaptırmayı düşünebilirsiniz. 2023 yılı Altus ek garanti uzatma ortalama 2.000,00TL civarında. Evin tamamına sigorta yaptırmak ortalama 900.00TL civarında. Evinizdeki eşyaların değerine göre dilerseniz eve sigorta yaptırmak daha mantıklı olabilir.

Altus Seri No Sorgulama

Çoğu kullanıcı cihazı ile ilgili teknik bilgileri araştırmak ve eksik veya kırılan aksesuarlarını tedarik etmek için seri numarasına sahip olmalıdır. Altus marka tüm çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve bulaşık makinesinde etiket hem önde hem de arkada yer alır. Arka kısma yapıştırma amaçları yedek olmasıdır. Ön kısımda olmasının sebebi ise kolay ulaşılabilir olmasıdır. Aynı şekilde cihazın garanti belgesinde ve faturasında da seri no yazar.

Altus Buzdolabı Garanti Süresi

Şık ve sade tasarımlı gövdeye sahip Altus buzdolabı modelleri için aynı şekilde Altus buzdolabı garanti sorgulama yapabilirsiniz. Peki Altus buzdolabı garanti süresi kaç yıl? Firma statik ve no-frost buzdolabı modellerinin hepsi için standart olarak 3 sene garanti veriyor. Fakat tüm ürünlerinde olduğu gibi buzdolaplarında da ek garanti süresi satıyor. Oldukça uygun fiyatlara satılan ek garanti ile dolabınızı uzun süre masraf etmeden kullanabilirsiniz.

Altus Garanti Servisi

Altus firması garanti kapsamında yer alan cihazları için garanti servisi gönderiyor. Arızalanan Altus marka cihazınız eğer hala garanti süresi içindeyse Altus garanti servisi ücretsiz yardımcı oluyor. Yine aynı şekilde Altus müşteri hizmetleri numarasını aramanız halinde kolayca ücretsiz teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

Altus Garanti Uzatma Ücreti

Altus marka cihazlarınız için ek garanti süresi satın almak istiyorsanız fiyatları değişti. 2023 yılı Altus ek garanti ücreti +4 yıl için 2.500,00TL civarında. Peki ek garanti satın almak mantıklı mı? Eğer evinizi koruyan bir elektronik cihaz sigortanız yoksa mantıklı ve sizi koruyacak bir hizmettir. Altus 4 yıl ek garanti için yapmanız gereken cihazınızın var olan garanti süresi bitmeden arayıp servis talebinde bulunmak.